Sklep Elektronik
Newsletter
Micros

Kontakt:

  • sklep@led.micros.pl
  • 12 636 95 66 wew. 107
  • 47804777
Oświetlenie LED

Ostatnie lata przyniosły nam dynamiczny rozwój oświetlenia LED. W głównej mierze jest to efekt postępu technologicznego oraz redukcji kosztów produkcji. Same diody elektroluminescencyjne znane są od dawna, ale dopiero w ostatnich latach wzorst jasności oraz poprawa jakości światła białego otwrały diodom LED drogę do rynku oświetleniowego. W latach 2000 - 2009 średnia jasność diod wzrosła sześciokrotnie (z około 20lm do około 120lm). Systematycznie poprawia się jakość światła. Jeszcze niedawno zdecydowana większość lamp LED na rynku miała współczynnik oddawania barw CRI poniżej Ra=70, ale wartość ta systematycznie rośnie.

Oświetlenie LED posiada bardzo dobre perspektywy rozwoju. Wpływ na to ma rosnąca świadomość ekologiczna i energetyczna konsumentów. Nie bez znaczenia są również regulacje prawne, których celem jest wyeliminowanie z rynku źródeł światła uznawanych za nieefektywne. Dotychczas główny popyt na diody LED generowany był przez branżę reklamową i dekoratorską oraz producentów elektroniki, ale w najbliższych latach środek ciężkości przesunie się w kieruknu oświetlenia.

O tym, jak poważny jest ruch tej części rynku może świadczyć zdecydowana reakcja dużych graczy z rynku oświetleniowego, którzy jeszcze kilka lat temu z dużą rezerwą traktowali oświetlenie LED. Obecnie wszyscy czołowi producenci oświetlenia mają przygotowaną szeroką ofertę źródeł światła LED. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu lat źródła oparte o diody LED zdominują rynek oświetleniowy.Żarówki LED

Żarówki LED wyposażone są w typowe rodaje trzonków i gwintów (E14, E27, GU10, itp.) oraz przystosowane do pracy z typowym napięciem 12V lub 230V. Dzięki temu mogą być stosowane jako zamienniki tradycyjnych żarówek wolframowych i halogenowych bez konieczności przerabiania instalacji elektrycznej. Żarówki LED mogą być oparte zarówno na klasycznych okrągłych diodach LED jak i na bardziej nowoczesnych diodach SMD cechujących się szerszym kątem świecenia i wyższą wydajnością.

Najważniejsza zaleta żarówek LED to oszczędność jaką generują. W dużej mierze wynika ona z niskiego zużycia energii elektrycznej. Nowoczesne, wydajne źródła światła LED pozwalają zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych rocznie, a kwota ta może być w przyszłości jeszcze wyższa ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej. Ponato źródła światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych mają znacznie większą żywotność niż żarówki tradycyjne oraz świetlówki kompaktowe.

Wszystkie żarówki LED importowane przez firmę Micros, przechodzą ścisłą kontrolę jakości i są wykonane jedynie ze sprawdzonych komponentów. Wysokiej jakości diody użyte do produkcji żarówek zapewniają przyjemne i dobrej jakości światło, którym możemy się cieszyć przez lata. Wiele tanich kontrukcji bardzo szybko sie zużywa (głównie ze względu na słabe odprowadzanie ciepła) i oszczędności, których się spodziewamy po używaniu oświetlenia LED stają się pozorne.PayU